Tři rieslingy z Ebay.com

Na Ebayi se dá najít ledacos. Nedávno nám dorazila bedna plná archivních reislingů. Vytáhli jsme první tři a uvidíme, jestli některý z nich bude ještě v pitelném stavu.

Jmenovitě se jedná o:

1) Riesling Kabinett, Deidensheimer Paradiesgarten, Mehling Deidesheim, 1985, Pfalz – 5 EUR + poštovné
2) Riesling Kabinett trocken, Hochheimer Hölle, Domdechant Werner, 2000, Rheingau – 5 EUR + poštovné
3) Riesling Kabinett, Hattenheimer Mannberg, Langwerth von Simmern, 1991, Rheingau – 8 EUR + poštovné

Postupně všechny otevřeme a ochutnáme.

 

 

Degustace na stavbě

Pražská Jungmannova ulice žije dvojím životem. Do půlky, kde se potkává s ulicí Palackého, jakoby všechno vzkvétalo bez větších starostí a ulice se tam narozdíl od své druhé části vedoucí na rozcestí Lazarské a Vodičkovy těší mnohem většímu ruchu. Před časem se právě na rohu Jungmannovy a Palackého otevřela kavárna, která má dnes již své téměř neotřesitelné místo na pražské kavárenské scéně, Café Colore.

Continue

Znáte Carmenere?

Carmenere je původem francouzskou odrůdou. Dnes by jste ji tam ale hledali jen velmi těžko, stejně, jako téměř v celé Evropě, vyjma několika málo míst. Zato vinaři v Chile si z Carmenere udělali jakýsi národní poklad a dnes je prakticky synonymem chilského vinařství.

Continue

Destilerie Roner

Když pan Roner vypálil svůj první destilát v malé garáži, určitě netušil, že o pár let později ponese jeho jméno jeden z nejvýznamnějších podniků Jižního Tyrolska. Roner je v tomto kraji opravdu slavné jméno. Destilerii najdete ve vesničce Termeno (Tramín) přímo na vinařské stezce Tyrolska.

Continue

Zweigeltrebe pozdní sběr 2011 – Spielberg

Zweigelt patří k doménám rakouského vinařství. U nás se mu ale rovněž daří. Pochopitelně se často srovnává s Frankovkou, a to z toho důvodu, že má stejné rodiče. Nicméně na rozdíl od Frankovky je vždy chudší na tříslovinu, a tak působí jemnějším dojmem.

Continue

Infografika – servírovací teplota vína

Tentokrát jsme si pro vás připravili jednoduchou infografiku, která ukazuje správné teploty pro servírování vína. Doufáme, že vám bude prospěšná.

Výlet do Itálie – Gabriele Ferron

Krátká zastávka u vyhlášeného risottomana Gabriele Ferrona. Právě probíhal 46. ročník festivalu rýže. Nikdy bych si nemyslel, že rýže jako taková, se může těšit takovému zájmu. Hosty svážely autobusy z celé země, a tak bylo celkem rušno, byť večer teprve začínal. Co se ale vymyká veškerému chápání je množství rýže, které se za 25 dní trvání festivalu zkonzumuje. Údajně, a teď se podržte, se uvaří přibližně 500 000 porcí risotta!

Výlet do Itálie – vinařství Jermann

Jsou čtyři ráno, vstávám a na mé tváři není stopy po tom, že by mě to jakkoliv obtěžovalo, byť je to za jiných okolností hodina zcela nepřijatelná. Bude to nejspíš tím, že mě nečeká jinak zcela obligátní cesta do kanceláře. Dnes totiž jedu mnohem delší trasu, ale s cílem, jež je motivací z nejvyšších. Ti z vás, kteří čas od času věnují chvilku našim řádkům, možná pamatují na příspěvek o Dusseldorfském veltrhu ProWein. A právě tam se nám podařilo upéct návštěvu vinařství Jermann.

Continue

Znáte Ripasso?

Ani nevím proč, ale vínům Ripasso se neprávem nedostává příliš velké pozornosti. Je to škoda, protože mnohdy nabízí víc, než se očekává. Nejprve ale o tom, co vlastně značí ono „ripasso“. Úsměvné je, že nám, rozuměj všem, jež zažili tuzexovou dobu, to asi nebude uplně cizí. Jedná se prakticky o jakýsi „druhák“.

Continue

Portugalská vína v Praze

Portugalsko, jak sami Portugalci tvrdí, je zářivou zemí, která je obdařena výjimečnou geografii, geologií a topografí, jež společně generuje tekutý poklad v podobě skvělého vína. Pravdou je, že u nás se o portugalském vinařství ví pramálo.

Continue