Brunello di Montalcino DOCG

S železnou pravidelností přichází období dešťů, sněhů a svetrů. A je-li léto obdobím lehkých bílých vín, tak právě teď začíná sezóna všech těch krásných a plných vín červených.

A právě takové se nám podařilo vyzkoušet. Nejde o nic slavnějšího než legendární Brunello di Montalcino. Italská hvězda, jež je mnohými považováná za to nejlepší, co se v Itálii dá ochutnat. To je samosebou otázkou vkusu. Nicméně Brunello je bez debat velkým vínem. Vždy ho tvoří odrůda Sangiovese, která je stěžejním kamenem pro většinu toskánských vín. Brunello z vinařství Le 7 Camicie je podařeným představitelem. Nechybí mu strukturovaná tříslovina ani kyselina, která je pro Brunello tradiční. Je dlouhé a hutné s nádechem dřeva, kůže a zralých višní. Jeho síla se nejlépe popasuje s grilovaným červeným masem nebo se zvěřinou.

Hodnocení

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>