Degustace na stavbě

Pražská Jungmannova ulice žije dvojím životem. Do půlky, kde se potkává s ulicí Palackého, jakoby všechno vzkvétalo bez větších starostí a ulice se tam narozdíl od své druhé části vedoucí na rozcestí Lazarské a Vodičkovy těší mnohem většímu ruchu. Před časem se právě na rohu Jungmannovy a Palackého otevřela kavárna, která má dnes již své téměř neotřesitelné místo na pražské kavárenské scéně, Café Colore.

Proč to ale všechno píšu. Dnes jsem součástí velmi netradiční ochutnávky vín z Bordeaux jižní polokoule, jak se Chile, jakožto vinařské zemi, často říká. Degustace se odehrála jen pár kroků vedle Café Colore, řekněme ne zcela v klasických podmínkách. Prakticky šlo o jakýsi mini křest, neboť právě tady se tento podnik rozroste, byť bude samostatnou jednotkou, o nový alá Champagne Bar, který vedle tichých vín nabídne i řadu vín šumivých, na což se ostatně i specializuje. Už dnes je tedy jasné, že se peče nový podnik zaměřený na víno, což je více než příjemné. My jsem v budoucím Boubble Lounge otestovali hned několik červených „siláků“ z Chile a nutno říci, byť jsem příznivcem spíše evropských vín, že i tam víno opravdu umí. Ostatně si na něj do těchto zpola dokončených prostor zajel osobně i velvyslanec Chile při misi v České republice! A to je co říct! Těšme se tedy na další nový podnik, který to jistojistě s vínem myslí vážně. Proto i my přjeme jen vše dobré a brzské otevření!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>