Morava nebo Francie?

Až se při slepé degustaci zmýlíte a budete toto Chardonnay považovat za jasnou Francii, někde kolem Pouilly Fusse, pak vězte, že je to dílo Martina Nesvadby a je to čistokrevná Morava. Martin je bezesporu špičkou v oboru. Pod jeho rukama se rodila dnes již slavná vinařství Kolby nebo Tanzberg.

Dnes dohlíží na víno v Třebívlicíkém vinařství, které o sobě jistě brzy dá vědět. Mimo to ale řídí i svůj podnik se sympatickým názvem Rex Bibendi (Král popíjení). Jeho vína jsou řemeslná, čistá a upřímná, koneckonců jsou vlastně odrazem jeho samého.

Nechte tomuto Chardonnay trochu času, teprve když se nadechne, ukáže svou sofistikovanost. Je plné a opojné, ale rozhodně ne unavené. Dubové dřevo mu dodalo plnost a hloubku, která mu v čase jistě prospěje. Rex Bibendi se jistě vyplatí sledovat, kdo ví, třeba se Morava dočká nového leadra.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>