Riesling Auslese Sussberg 1993, Thanisch – Mosel, Německo

Weingut Ludwig Thanisch und Son seit 1648! Pro německy nehovořící se jedná o fakt, že vinařství Ludwig Thanisch a syn existuje už 365 let! To by v tom byl čert, aby se to za ta léta nenaučili.

Jedná se samozřejmě o vinařství z Mosely, a tak není třeba mnoho rozepisovat, neb je to již druhý vzorek z této oblasti. Nám se do rukou dostává fantstický ryzlink auslese (česky výběr z hroznů) ročník 1993. Samo o sobě se jedná o fantastický závěr moc pěkné degustace. Co je ale podstatnější, že tento ryzlink je nádhernou ukázkou toho, jaký má tato odrůda, byť bílá, potenciál k archivaci. V nose se objeví nádech broskví, pomerančové kůry a muškátového ořechu spolu s kandovaným ovocem.

Chuť vína je hebká, krémová a až překvapivě živá. Zráním totiž cukr ve vínu ustupuje. Je viskózní, dlouhé a sametové s nádechem přezrálých broskví. Byť se jedná o víno s vysokým přívlastkem, neztrácí ani po letech ze své svěžesti, a to je přesně ta věc, proč je mi Mosela tak sympatická.

Hodnocení (1-5):

Hodnocení

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>