Riesling Grand Cru Cuvée Elliot 2009, Domaine Gérard Metz – Alsace, Francie

První a zároveň jediné francouzské želízko v ohni, a jak jinak než z Alsaska. Alsasko je snad jedinou oblastí v rámci Francie, kde se ryzlink dá najít. Pravdou je, že existují různé tábory ryzlinkářů. Jedni tvrdí, že ten nejlepší je právě odtud. Mno a ti další mluví spíš o Německu :).

Nutno ale říci, že místní ryzliky jsou vždy o řád koncentrovanější. Působí plnějším dojmem a mnohdy nenabídnou takovou svěžest, jako jeho zahraniční konkurenti. Vůbec nejzajímavější je jeho aroma. To se totiž po ležení v láhvi často promění z primárních ovocných tónů až kamsi do aroma petroleje, benzínu a někdy připomene i ódér starých čerpacích stanic. Nelze to ale považovat za nečistotu ve víně, je to prostě charatker místních vín.

Pojdmě ale zjistit, jetli ono „grand cru“ zaklínadlo bude stačit na své soky. Už při nalití je zřejmé, že se jedná o koncentrovanější víno, a to díky výraznější viskozitě. Když zatočíte sklenkou, víno stéká ze stěn velmi pomalu, což napovídá i o vyšším alkoholu. Aroma skutečně připomíná petrolej, což vzhledem k ročníku je zcela na místě. Vysoká koncentrace je znát i v chuti. Za vše nejspší může selekce vysoce zralých hroznů. Pokud se nepletu, Cuvé Elliot neoznačuje nic jiného než vinařova syna. Vinice se jmenuje Muenchberg a je jedinou Grand Cru vinicí, kterou Gérard Metz obhospodařuje. Chuť překvapí svým grapefruitovým charakterem a lehce nasládlou medovou chutí. Hutnější ryzlink, který potřebuje doprovázet nějaký komplikovanější chod, aby ukázal svůj potenciál.

Osobně si ho neumím představit pro běžné popíjení, chybí mi ona klasická ryzlinková svěžest a tah. Víno na mě působí lehce unaveně, což je ovšem jedna z věcí, které generelně na vínech z Alsaska nemusím a povětšinou si je i takto pamatuju. Nicméně se jedná o čisté víno, které v degustaci jistojistě má své místo. Opět jde o zcela jiný styl a projev této odrůdy. Bouřlivé kyseliny střídá sladkost a hebkost lučního medu. Společný jmenovatel tu ale je, ono nezaměnitelné minerální aroma. Jen kdyby nebylo tak utahané.

Hodnocení (1-5):

Hodnoceni

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>