Riesling Kamptal 2011, Loimer – Kamptal

Bez větší nadsázky se dá říci, že startujeme pomyslný souboj titánů. Síly totiž změří ti nejlepší, rozuměj vinařské země, kde je ryzlik národním bohatstvím . Začneme ale pěkně popořadě, tak, jak nám to pánové sommeliéři naservírovali. Nutno přiznat, že startujeme pěkně zostra. Košt otevírá sklenka ryzlinku z vinařství Fred Loimer z rakouského regionu Kamtal.

Vinařství Loimer patří samo o sobě k tomu nejlepšímu, co země nabízí. Rakouské vinařství si za dvacet let získalo obdiv světa. Samosebou to není náhodvou. Zdejší vína jsou mnohdy až krystalicky čistá a jejich ryzí terroirový charatker by se dal krájet. Ostatně mrkněte se do jakéhokoliv bedekru a zpravidla najdete na pedestalu kategorie bílých vín hned několik značek z Rakouska. Ryzlink Kamptal 2011 Loimer je bezesporu apostila kvality rakouského vinařství.

Aroma plné zralých broskví a meruňek umě promíchané s mineralitou, jež je jak pro odrůdu, tak pro region zcela na místě. Mám rád, když víno příliš neslibuje hned po přivonění. Často totiž jeho chuť nedokáže držet krok, a to je škoda. Loimer ale věrně kopíruje aroma, neslibuje nic, co by v chuti jaksi nekorespondovalo. V závěru snad některé překvapí zvonivá kyselinka, která dává celému projevu tah a zcela bez skrupulí vybízí k dalšímu napití. Křupavý, ryzí, čistý, minerální a aboslutně odrůdový.

Hodnocení (1-5):

Hodnocení

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>