Riesling Mineral Qba 2011, Johannishof – Rheingau, Německo

Jestliže jsme do prvního rohu umístili ryzlinky z Rakouska, pak nutně v rohu druhém musí být ryzlinky německé. No a kde jinde začít, než v německém Rheingau! Potažmo jak jinak, než s vinařstvím Johannishof. Desátá generace rodiny Eser se dnes stará o vinice a usedlost. Historie vinařství se píše od roku 1685, a to je více než úctyhodné.

Rheingau je Mekkou ryzlinku. Místní vína vždy nabízejí čistotu, tvrdost, mineralitu a kyselinu. A ne jinak je tomu u Rieslingu Mineral. Ostatně i název sám napovídá o tom, jak asi chutná. Riesling Mineral nabízí aroma bílých broskví s lehkým pepřovým nádechem a lehce „kamenným“, rozuměj minerálním, dozvukem. Chuť je mimořádně šťavnatá, tvrdá a vysoce minerální. Kyselina není agresivní, ovšem důrazně o sobě nechá znát. V samotném závěru se pak otevírá dotek čerstvých citrusů. Byť se jedná o víno ze základní řady, kvalita potažmo čistota vína je mimořádná.

Hodnocení (1-5):

Hodnocení

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>