Riesling Rheingau Qba Trocken 2012, Robert Weil – Rheingau, Německo

Pan Ryzlink! Byla to sice mezi mnou a kolegou velká pře, ale je to jednoznačně doposud nejzajímavější vzorek. Doslova burácející kyselinka vás zvedne ze židle. Chyrurgicky čisté až dokonalé. Nádherný ryzlink, který, přiznávám, pro mnohé bude možná až moc přísný, nicméně jeho projev je absolutně učebnicový.

Limety, zelená jablka, grep, minerály a ta kyselinka! Robert Weil patří k TOP z TOP a jak již zaznělo, Rheingau je domovinou pro tuto odrůdu, nicméně stále před sebou máme mou milovanou Moselu, sám jsem více než zvědav, jak se tato vína spolu popasují. Samosebou je to těžké srovnání, terroir a styl obou vín je zcela odlišný. Opět se jedná o „základ“ od Weila, dá-li se to tak vůbec říct. Weil je oproti Johannishofu ještě o krok dál, což ho prozatím staví do čela soutěže. Přiznávám, že to může být ročníkem, nicméně jako víno ad hoc je o řád výš.

Hodnocení (1-5):

Hodnoceni

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>