SOMM: Into the bottle

Máte-li rádi filmy s vinařskou tématikou? Jestliže ano, pak pro vás máme skvělé zprávy. Ne, opravdu nejde o další díl Bobulí. Bohužel nejde ani o pokračování famózní Bokovky, díky níž se hromadně sázely vinice s pinot noir a spotřeba merlotu letěla k zemi stejně rapidně jako cena ropy v posledních měsících.

Film, který snad dorazí i do našich kin, což by so mohlo stát pravděpodobně letos v létě, nabídne důkladný insight do světa vinařství jako takového. Nejde ovšem o film v pravém slova smyslu, ale o jakýsi hybrid mezi filmem a dokumentem.  SOMM: Into the bottle není klasickým filmem založeným na životním příběhu. Vše se pravděpodobně bude odehrávat ryze v mantinelech produkce vína jako  takového, alespoň soudě podle dostupného traileru. Zajímavé je, že lidé, kteří jsou již dnes s jistotou součástí filmu, nejsou z řad herců.

V traileru tak můžete vidět opravdové vinařské guru a sommeliéry slavných restaurací, jako jsou: Jean Trimbach, špičkový producent alsaských vín, Jean-Luis Chave, výrobce legendárních vín Hermitage nebo Christian Moreau, špička stran produkce vín Chablis z Grand Cru poloh, a řadu dalších významných osobností vinařského světa. Nechybí ani vědecký pohled na vinařský průmysl, který podává Carol P. Meredith, genetická vědkyně, jejíž citát z filmu nutí k zamyšlení… „Can there be any other business where there is so much bullshit“.

Trailer SOMM: Into the bottle

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>