Vinařství Spielberg – Muškát moravský 2012

Vypadá to na poslední pěkné dny, a tak jsem vám tak dostal chuť na nějaké letní pití, a v tom se ocitám ve Vínografu na Senovážném náměstí a do ruky se mi dostává Muškát 2012 ze Spielbergu. Slunce tomu přálo, nezbylo, než nalít sklenku :).

Moravský muškát, lidově Mopr je odrůda, která poprvé spatřila světlo světa na Moravě ve šlechtitelské stanici v Polešovicích. Jedná se o křížení Muškátu Ottonel s odrůdou Prachttraube a cílem bylo vytvořit takovou odrůdu, která by byla vhodná k pěstování v našich podmínkách a zároveň by poskytla ono krásné muškátové aroma. Zpravidla má nižší obsah kyselin, a tak jsme byl zvědav, jak se s tím vyrovnali ve Spielbergu.

V prvním tónu hraje bohaté aroma. Připomíná zralé hrozny, špendlíky a snad i zamlada často připravovaný krém z tvarohu a citrónové kůry. V chuti pak překvapí absencí hořkosti, na což něky Muškáty trpí a opravdu pěknou kyselinkou, která z něj dělá velmi pitelné víno. Nutno přiznat, že tady se pánům ve Spielbergu opravdu práce podařila!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>