Výlet do Itálie – vinařství Jermann

Jsou čtyři ráno, vstávám a na mé tváři není stopy po tom, že by mě to jakkoliv obtěžovalo, byť je to za jiných okolností hodina zcela nepřijatelná. Bude to nejspíš tím, že mě nečeká jinak zcela obligátní cesta do kanceláře. Dnes totiž jedu mnohem delší trasu, ale s cílem, jež je motivací z nejvyšších. Ti z vás, kteří čas od času věnují chvilku našim řádkům, možná pamatují na příspěvek o Dusseldorfském veltrhu ProWein. A právě tam se nám podařilo upéct návštěvu vinařství Jermann.

Dlouhých šest měsíců jsem se opravdu těšil. Silvio Jermann je bezesporu jeden z nejzajímavějších vinařů Itálie. Ostatně jeho vína najdete snad na všech vinných kartách veškerých hvězdičkových restaurací. Nemluvě pak o bedekrech, které o nich mluví jen v tom nejjasnějším světle. A není divu, neboť péče, která se zde hroznům dostává, je opravdu nevídaná.

Nejen že se selektuje na vinici. Hrozny se přepravují v bedínkách tak, aby se vzájemně nepřekrývaly a neporušili se tím bobule. Velmi šetrným odstopkováním ale práce nekončí. Posuvník dopravuje jednotlivé bobule do lisu, čemuž ale předchází další selekce. A tak v době sklizně není žádný problém u posuvníku záhlédnout jednoho ze synů Silvia, který vyzobává bobule, jež by vínu nemuseli prospět. Nová kantýna byla dostavena v roce 2007 a slouží pro produkci jen těch nejvyšších vín, tedy Vintage Tunina, Dreams, Capo Martino a Pignacolusse. Navštívíl jsem opravdu mnoho vinařství, nicméně jen málo z nich mě ohromilo. Jermann k nim rozhodně patří.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>