Znáte Ripasso?

Ani nevím proč, ale vínům Ripasso se neprávem nedostává příliš velké pozornosti. Je to škoda, protože mnohdy nabízí víc, než se očekává. Nejprve ale o tom, co vlastně značí ono „ripasso“. Úsměvné je, že nám, rozuměj všem, jež zažili tuzexovou dobu, to asi nebude uplně cizí. Jedná se prakticky o jakýsi „druhák“.

Kdysi se tak často dělo u kávy, kterou takto připravoval nepříliš duchaplný personál restaurací a hospod. Nemyslím si ale, že by tehdejší „gastronomové“ našli inspiraci v přípravě vína tímto netradičním způsobem.

Setkáte se s ním snad jen v italské oblasti Veneto, odkud pocházejí relativně známá vína Valpolicella. Valpolicella je běžné červené víno a nejčastěji se produkuje z místních odrůd Rondinella, Molinara a Corvina. Vedle toho ale existuje víno Amarone della Valpolicella, které je protipólem základního vína. Při jeho přípravě se uplatňuje sušení hroznů, a to min. 120 dní od sběru. To způsobí na straně jedné úbytek vody a na straně druhé koncentraci cukru. Takové hrozny pak vypadají spíše jako rozinky. Po prokvašení tak získáte silně koncentrovaná vína s vysokým alkoholem a často i zbytkovým cukrem. Jsou to povětšinou mimořádná vína, jež mají svou cenu.

Prokvašené hrozny Amarone se ale hned nelikvidují. Stále jsou bohaté na cukr a další extraktní látky. Proto se na ně nalije základní víno Valpolicella a celý proces kvašení se opakuje. Z hroznů Amarone se uvolní další cukr a základní Valpolicella tak získává na síle a koncentraci. Ripasso je tedy jakýmsi meziproduktem a velmi často je opravdu skvělým vínem. Těžkým to ano, ale nikoliv mohutným, jako je Amarone. Zajímavé je zkusit všechny tři varianty vedle sebe, teprve pak člověk vidí, jak velký rozdíl v jednotlivých vínech je, byť se stále jedná o stejné odrůdy. Ripasso vám tak nabízí něco z Amarone a zároveň něco z klasické Valpolicelly, to vše ale za zlomek ceny. Rozhodně tak stojí za test!

Hodnocení

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>